Henryk Hajda

Henryk Hajda - ur. 10.03.1943 zm. 03.12.2010 wieloletni trener występującego w bytomskiej A klasie Rodła Górniki. Popularny "Tyjo" był w klubie, z którego wywodzi się między innymi były reprezentacyjny bramkarz Józef Wandzik, człowiekiem instytucją. Najpierw przez wiele lat strzegł bramki Rodła, a po zakończeniu sportowej przygody kontynuował pracę jako trener i działacz. - "Będzie nam brakowało tych Jego czasami kąśliwych boiskowych podpowiedzi. Był osobą, dzięki której ten klub przetrwał najgorsze chwile i istnieje do dziś" - wspomina zmarłego piłkarz Rodła Maciej Wroński.

Henryk Hajda był również doskonale znany w bytomskim środowisku piłkarskim, które po Jego odejściu poniosło niepowetowaną stratę. Henryk Hajda przeżył 67 lat z czego aż ponad 40 w ścisłym związku ze swoim ukochanym klubem.