Podsumowanie X kolejki i zapowiedź XI !

Przed nami już tylko dwa piłkarskie weekendy w obu grupach bytomskiej Klasy B! Ostatnie dwa mecze rundy zostaną rozegrane wiosną. Jak radziły sobie drużyny? Na początek Grupa 1!

W meczu Nadzieji Bytom w Kozłowej Górze, gospodarze wzięli rewanż za porażkę w pierwszym spotkaniu między tymi zespołami (5-2). Orzeł Bobrowniki dzięki zwycięstwu w Orzechu (1-2) powiększył przewagę nad viceliderem z Andaluzji do 5 punktów. Anda wygrała 5-1 z Tęczą. Pauzował Piast, który w sobotę podejmie rezerwę Kozłowej Góry. Do Karbia przyjedzie Andaluzja, a Tęcza podejmie lidera. Pauzuje Sokół.

W naszej grupie nadal znajdujemy się na fotelu lidera po remisie w Reptach, powiększając przewagę do 2 punktów. Gwarek II TG przegrał z rezerwą Unii Strzybnica (2-6), Naprzód Wieszowa zmasakrowany w Kotach (5-1), a Górnik II Bobrowniki zmiażdżył TS Tarnowiczankę (6-1). Przy tych wynikach, na 4 mecze przed końcem rundy nawet ostatni Górnik, nasz najbliższy rywal, może skończyć na pozycji lidera! Bardziej prawdopodobny scenariusz to walka, aż 6 drużyn o pierwszą czwórkę, bo ani my ani Gwarek nie zamierza oddawać dwóch pierwszych miejsc, a przewag punktowa jest dosyć spora. W weekend Gwarek jedzie do Tarnowic. Dla Tarnowiczanki może to być mecz ostatniej szansy, później może być naprawdę ciężko o górną połowę tabeli. Zgoda zagra w Wieszowej, która będzie chciała odegrać się po ostatniej wysokiej porażce. Zespół z Rept natomiast będzie chciał wziąć rewanż za pierwszy mecz przegrany u siebie 0-1. Orzeł Koty łapiący wiatr w żagle po dwóch zwycięstwach jedzie do Unii, która nadal też liczy się w walce o pierwszą czwórkę. Zapraszamy wszystkich 03.11 na 14:00 do Bobrownik na mecz PTS Rodło Górniki z Górnikiem II Bobrowniki. Już dziś pierwszy trening przed misją Górnik!