III Memoriał im. Henryka Hajdy
W niedzielę 26 maja na naszym obiekcie odbył się turniej piłkarski z okazji III Memoriału im. Henryka Hajdy - "Tyjoka", bez którego ten klub upadłby już wiele lat temu, a między innymi dzięki niemu w przyszłym roku będzie obchodził swoje stulecie.
W turnieju wzięło udział 5 drużyn: PTS Rodło Górniki, Drama Zbrosławice Oldobje, Geodis (firma), Europalex (firma), oraz gość specjalny drużyna Dafni Dasous Haidariu Athens - drużyna składająca się z zawodników z przeszłością w wielkich greckich klubach, a dziś grająca na odpowiedniku naszej A/B Klasy Greckiej.
Każda z drużyn grała z każdą, a mecze były bardzo wyrównane o czym świadczą wyniki często różniące się jedną bramką bądź kończące się remisem. O 14;30 nastąpiło uroczyste otwarcie Memoriału oraz przywitanie drużyn. Drużyna Grecka przygotowała dla naszego PTS-u, Józefa Wandzika oraz P. Prezydenta specjalne podziękowania, a także wraz z naszym wychowankiem ufundowała nam nowy komplet stroi. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar.
Nasi Greccy przyjaciele pokazali nam jak się bawi w Grecji i gdy tylko DJ Dyone rozpoczął granie od razu uderzyli cała grupą w rytm muzyki. Podczas meczy nie brakowało greckich dopingów jak i polskich przyśpiewek. Po zakończeniu spotkań wystąpił zespół NOWAKOWSKI ze swoim repertuarem. Muzyka jeszcze długo grała po pożegnaniu Greckiej drużyny i wszyscy dobrze się bawili!
W przyszłym roku to powtórzymy, ale jeszcze z większą pompą!
Dziękujemy wszystkim sponsorom i każdemu który pomógł w organizacji memoriału i już dziś zapraszamy w przyszłym roku!